Hakkımda | Kadir Gırdoğlu

Kadir Gırdoğlu, 9 Mart 1975 tarihinde Bulgaristan’da Deliorman olarakta bilinen Razgrad şehrinde doğmuştur. Ezerçe Köyünde 6 yaşında ata sporu güreşe başlamıştır. İlk yılında yerel turnuvayı kazanmıştır.
1991 Yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. Türkiye’de de güreş tutkusundan vazgeçmeyen Kadir Gırdoğlu, çeşitli yaş ve kategorilerde defalarca şampiyonluklara uzanmıştır.

1992 Yılında 65 KG yıldızlar klasmanında Dünya Şampiyonluğu ve Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır. 1993 Yılında 68 KG klasmanında Türkiye Şampiyonluğu ve Avrupa 3.lüğü almıştır. 1994, 1995, 1996 ve 1999 yıllarında 74 KG klasmanında Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır. 2013 Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonasında Dünya 3.lüğü kazanmıştır. 2016 Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonasında 85 KG kategorisinde Dünya Şampiyonluğu kazanmıştır.

Aktif güreşi bıraktıktan sonra Bursa Görükle’de 2004 bir spor salonu kurmuştur. Burada uzun yıllar spor yapmak isteyen gençler yardımcı olmuştur. Görükle’de kurulan ilk spor salonu olan GFC spor salonu bulunduğu bölgede ilk spor salonu ve hali hazırda en büyük spor salonudur.

1 Haziran 2015 tarihinde güreş, masa tenisi ve bilek güreşi branşlarında hizmet veren GFC Görükle Spor Kulübünü kurmuştur. Hiç bir maddi beklenti olmadan kurulan GFC Görükle Spor Kulübünün amacı gelecekte milli forma ile olimpiyat şampiyonlarını yetiştirme ve Türk Bayrağının göndere çekilmesini sağlamaktır.

Kadir Gırdoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır. Oğlu Elber Gırdoğlu 10 yaşında olmasına rağmen çalışma temposu, azmi ve güreş sevgisi ile şimdiden olimpiyat şampiyonluğu için çalışmaktadır.